BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Iš kur atsirado lombardas?

Mažai kas žino, kad žodis „lombardas” yra kilęs nuo šiaurės Italijos regiono Lombardijos (sostinė - Milanas) pavadinimo. Dar XIII amžiuje Lombardijoje pirkliai gaudavo paskolas už užstatą (vertingą daiktą, paliekamą kaip garantą, kad pinigus grąžinsi).

Visgi tikri pirmieji lombardai atsirado Prancūzijoje XV amžiuje. Mat išeiviai iš Lombardijos (vadinami lombardais) Prancūzijoje pradėjo steigti skolinimo įstaigas, kurias vietos gyventojai praminė “lombardo namais” (prancūziškai “maison de lombard”), kol ilgainiui pavadinimas sutrumpintas iki “lombardo”. XVII amžiuje Anglijoje ir Belgijoje jau atsirado valstybinių lombardų.

Lietuvoje pirmasis lombardas buvo įsteigtas 1889 m. - Vilniuje.

Šiuo metu tarp savo veiklos rūšių lombardo paslaugas yra užregistravę daugiau negu 1000 Lietuvos įmonių, realiai veikia apie 300-400 lombardų. Dauguma lietuviškų lombardų klientų domisi 10-100 litų dydžio paskolomis.

 

Ilonos Laufersweile (Pixelio) nuotraukoje: Milane dar nebuvo pastatyta ši XV amžiaus tvirtovė, o lombardai jau veikė

Patiko (0)

Rodyk draugams

2 komentarai

  1. http://www.filmai.in/uzeik-24800.html

    mZHjoteA | 2009-09-12 | Atsakyti

  2. Ne visai supratome komentara, kuri parase “mZHjoteA”, bet jei tai buvo nedrasus siulymas lombarde uzstatyti kino filma - tai galim deretis ir del filmo, ir viso kino teatro uzstatymo :)

    autorius | 2009-09-12 | Atsakyti

Komentuoti