BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

JAV žvaigždės skolinasi lombarde

Pasaulinė krizė neaplenkė ir fotografų, dailininkų, režisierių ir muzikantų. Jie ateina į lombardą skolintis pinigų. Beje, per pusmetį specializuotuose lombarduose, priimančiuose vien vertingus meno kūrinius, klientų padaugėjo net 40 proc. 

  

Į Niujorko lombardą „Art Capital” Manheteno kvartale kreipėsi Annie Leibovitz, kuri laikoma sėkmingiausia pastarųjų dešimtmečių JAV fotografe (ir tiek populiaria, kad 2008 m. gruodį žurnalas „Vogue” būtent jai pavedė fotografuoti pirmąją JAV damą Michelle Obama).

Nežiūrint to, Annie Leibovitz iš lombardo „Art Capital” pasiskolino 5 mln. dolerių, o po poros mėnesių - dar 10,5 mln. Pati fotografė dienraščio „New York Times” žurnalistams pareiškė, kad jos finansinė padėtis stabili ir nekelianti rūpesčių. Tuo tarpu amerikiečių žiniasklaida išsiaiškino, kad pinigų fotografei prisireikė brangioms teismų išlidoms apmokėti, nes Annie Leibovitz bylinėjasi su statybos firma, remontuojančia kelis jos namus.

O ką fotografė lombardui paliko kaip užstatą? Visų savo kūrinių autorines teises! Ir tų, kuriuos yra sukūrusi per visą gyvenimą, ir tų, kuriuos dar sukurs iki skolos grąžinimo.

 

Nuotraukoje: Annie Leibovitz ir jos sukurtas aktorės Demi Moore aktas, 2008 m.

Patiko (0)

Rodyk draugams

2 komentarai

  1. o tai, suprask, Lietuvos žvaigždės nesiskolina lombarde ?

    Laimas | 2009-09-18 | Atsakyti

  2. Laimai, lombarde skolinasi ir lietuviškos žvaigždės. Aktoriai, muzikantai, kitos įžymybės. Ir nieko čia gėdingo

    arturka | 2009-09-18 | Atsakyti

Komentuoti